Surrey by Dan Hobday – 233155-003
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
A seasoned graphic designer with a penchant for modern minimalism, artist Dan Hobday finds inspiration in the coastal landscapes of his hometown of Devon, England. Framed within rustic walnut for a museum-quality look. Handmade in Austin, Texas.
Product Details
| Weight (kg) | 9 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 20 lb |
| Volume (cu. ft.) | 4.7 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.133 m³ |
| Color | Rustic Walnut Floater, Matte Canvas |
| Material | Rustic Walnut, Matte Canvas |
| Dimensions (Imperial, inch) | 40.00″w x 2.00″d x 40.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 101.6 cm w x 5.1 cm d x 101.6 cm h |
Additional information
| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 40 × 40 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Brown |
| Detail Color |
Matte Canvas ,Rustic Walnut Floater |
| Style |
Contemporary |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields