See Through Blue by FH Art Studio – 233200-010
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
233200-010
Category: Art
Tags: Art, Brown, Four Hands, Natural 2.5 Maple, Clear Acrylic Glazing, Textured Fine Art Paper
Description
Paper cutouts add layers of color and texture to this piece and any space. Framed in rustic walnut for a gallery-quality look. If not currently in stock, this texture-enhanced piece ships within three weeks. Designed by Four Hands Art Studio and handmade in Austin, Texas.
Product Details
| Weight (kg) | 11 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 25 lb |
| Volume (cu. ft.) | 8.12 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.23 m³ |
| Color | Natural 2.5 Maple, Clear Acrylic Glazing, Textured Fine Art Paper |
| Material | American Maple, Acrylic Glazing, Textured Fine Art Paper |
| Dimensions (Imperial, inch) | 48.00″w x 2.50″d x 48.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 121.9 cm w x 6.4 cm d x 121.9 cm h |
Additional information
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 48 × 48 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Brown |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields