Reality Unfurled by Toni Toscano – 236394-002
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
236394-002
Category: Art
Tags: Art, Brown, Four Hands, Rustic 2.5 Walnut, Clear Acrylic Glazing
Description
Natural yet otherworldly, intentional camera movements craft an artistic blur, as if remembering a dream. Printed on paper and framed in walnut for a traditional take. San Francisco photographer Toni Toscano describes her work as nostalgic and impressionistic, finding inspiration in wistful memories. Handmade in Austin, Texas.
Product Details
| Weight (kg) | 9 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 20 lb |
| Volume (cu. ft.) | 2.79 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.079 m³ |
| Color | Rustic 2.5 Walnut, Clear Acrylic Glazing |
| Dimensions (Imperial, inch) | 32.00″w x 2.50″d x 24.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 81.3 cm w x 6.4 cm d x 61.0 cm h |
| Material | Walnut, Acrylic Glazing |
Additional information
| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 32 × 24 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Brown |
| Detail Color |
Clear Acrylic Glazing ,Rustic 2.5 Walnut |
| Style |
Transitional |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields