Organic Shape I Set by FH Art Studio – 253821-008
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
253821-008
Category: Art
Tags: Art, Brown, Four Hands, Vertical Grain 2.5 White Oak, Matte Canvas
Description
Product Details
| Weight (kg) | 11 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 25 lb |
| Volume (cu. ft.) | 16.07 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.455 m³ |
| Color | Vertical Grain 2.5 White Oak, Matte Canvas |
| Material | Vertical Grain White Oak, Matte Canvas |
| Dimensions (Imperial, inch) | 80.00″w x 2.50″d x 48.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 203.2 cm w x 6.4 cm d x 121.9 cm h |
Additional information
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 80 × 48 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Brown |
| Detail Color |
Matte Canvas ,Vertical Grain 2.5 White Oak |
| Style |
Scandinavian |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields