Organic Shape I Set by FH Art Studio – 253821-002
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Product Details
| Weight (kg) | 20 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 45 lb |
| Volume (cu. ft.) | 23.84 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.675 m³ |
| Color | Natural 2.5 Maple, Matte Canvas |
| Material | American Maple, Matte Canvas |
| Dimensions (Imperial, inch) | 100.00″w x 2.50″d x 61.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 254.0 cm w x 6.4 cm d x 154.9 cm h |
Additional information
| Weight | 45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 100 × 61 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Brown |
| Detail Color |
Matte Canvas ,Natural 2.5 Maple |
| Style |
Scandinavian |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields