Jane’s Sky by Gold Rush Art Co. – 103061-002
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
103061-002
Category: Art
Tags: Art, Brown, Four Hands, Vertical Grain 2.5 White Oak, Vibrance Matte Paper, Clear Acrylic Glazing
Description
Gold Rush Art Co. is a Los Angeles-based artist collective inspired by the city’s film food and music scenes. Printed on top-quality watercolor paper and framed within natural oak. Handmade in Austin, Texas.
Product Details
| Weight (kg) | 9 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 20 lb |
| Volume (cu. ft.) | 3.57 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.101 m³ |
| Color | Vertical Grain 2.5 White Oak, Vibrance Matte Paper, Clear Acrylic Glazing |
| Material | Vertical Grain White Oak, Matte Paper, Acrylic Glazing |
| Dimensions (Imperial, inch) | 32.00″w x 2.50″d x 32.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 81.3 cm w x 6.4 cm d x 81.3 cm h |
Additional information
| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 32 × 32 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Brown |
| Detail Color |
Clear Acrylic Glazing ,Vertical Grain 2.5 White Oak ,Vibrance Matte Paper |
| Style |
Contemporary |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields