Foggy Dream II by Coup D’esprit – 246824-002
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
246824-002
Category: Art
Tags: Art, Brown, Four Hands, Rustic Walnut Floater, Gloss Clear Metal
Description
By Bangkok-based art house Coup d’Esprit. A high-definition metal print produced on ChromaLuxe using dye sublimation print technology, for a modern, gallery-quality look. Handmade in Austin, Texas.
Product Details
| Weight (kg) | 9 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 20 lb |
| Volume (cu. ft.) | 2.47 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.07 m³ |
| Color | Rustic Walnut Floater, Gloss Clear Metal |
| Material | Rustic Walnut, Gloss Clear Chromaluxe |
| Dimensions (Imperial, inch) | 24.25″w x 2.00″d x 32.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 61.6 cm w x 5.1 cm d x 81.3 cm h |
Additional information
| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 24.25 × 32 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Brown |
| Detail Color |
Gloss Clear Metal ,Rustic Walnut Floater |
| Style |
Contemporary |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields