Glenview Dining Table – 250763-001
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
250763-001
Category: Dining Tables
Tags: Brown, Dining Tables, Four Hands, Weathered Oak Veneer
Description
Made from weathered oak, simple lines and a light, rustic finish play up the natural beauty of this double pedestal dining table.
Product Details
| Weight (kg) | 57 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 125.66 lb |
| Volume (cu. ft.) | 18.01 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.51 m³ |
| Color | Weathered Oak Veneer |
| Material | Thick Oak Veneer, Solid Oak |
| Dimensions (Imperial, inch) | 72.00″w x 43.50″d x 30.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 182.9 cm w x 110.5 cm d x 76.2 cm h |
Additional information
| Weight | 125.66 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43.5 × 72 × 30 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Brown |
| Detail Color |
Weathered Oak Veneer |
| Style |
Rustic |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields