Brennan Dining Table – 223086-006
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
223086-006
Category: Dining Tables
Tags: Brown, Dining Tables, Dove Oak, Ombre Antique Pewter, Four Hands
Description
Wide, plank-style legs of pewter-finished steel features an ombre pattern for eye-catching effect, with an intersecting beam adding intrigue. A rectangular soft-grey oak tabletop flaunts its materials’ natural graining, for a richly organic takeaway.
Product Details
| Weight (kg) | 102 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 224.08 lb |
| Volume (cu. ft.) | 26.49 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.75 m³ |
| Color | Dove Oak, Ombre Antique Pewter |
| Material | Solid Oak, Iron |
| Dimensions (Imperial, inch) | 94.00″w x 42.00″d x 30.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 238.8 cm w x 106.7 cm d x 76.2 cm h |
Additional information
| Weight | 224.08 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 94 × 30 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Brown |
| Detail Color |
Dove Oak ,Ombre Antique Pewter |
| Style |
Industrial |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields