Brennan Dining Table – 223086-005
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
223086-005
Category: Dining Tables
Tags: Black, Dining Tables, Four Hands, Worn Black, Ombre Antique Brass
Description
Wide, plank-style legs of brass-finished stainless steel feature an ombre pattern for eye-catching effect, with an intersecting beam adding intrigue. A rectangular black oak tabletop flaunts its materials’ natural graining, for a richly organic takeaway.
Product Details
| Weight (kg) | 102 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 224.08 lb |
| Volume (cu. ft.) | 26.49 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.75 m³ |
| Color | Worn Black, Ombre Antique Brass |
| Material | Solid Oak, Iron |
| Dimensions (Imperial, inch) | 94.00″w x 42.00″d x 30.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 238.8 cm w x 106.7 cm d x 76.2 cm h |
Additional information
| Weight | 224.08 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 94 × 30 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Black |
| Detail Color |
Ombre Antique Brass ,Worn Black |
| Style |
Contemporary |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields