Bibianna Dining Table – 224556-003
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
224556-003
Category: Dining Tables
Tags: Black, Dining Tables, Four Hands, Worn Black Parawood, Black Marble
Description
A sculptural showstopper inspired by Italian design. Finished in classic black, a cone-tapered parawood base supports a rounded tabletop separated by black-finished marble detailing. Seats four comfortably.
Product Details
| Weight (kg) | 130 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 285.81 lb |
| Volume (cu. ft.) | 38.28 cu. ft. |
| Volume (m³) | 1.084 m³ |
| Color | Worn Black Parawood, Black Marble |
| Material | Solid Parawood, Solid Marble |
| Dimensions (Imperial, inch) | 60.00″w x 60.00″d x 30.50″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 152.4 cm w x 152.4 cm d x 77.5 cm h |
Additional information
| Weight | 285.81 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 60 × 30.5 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Black |
| Detail Color |
Black Marble ,Worn Black Parawood |
| Style |
Contemporary |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields