Bibianna Dining Table – 224556-001
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
224556-001
Category: Dining Tables
Tags: Dining Tables, Four Hands, Pink, Smoked Honey, Blush Marble
Description
A sculptural showstopper inspired by Italian design. Finished in a smoked honey, a cone-tapered parawood base supports a rounded tabletop separated by blush-finished marble detailing. Seats four comfortably.
Product Details
| Weight (kg) | 130 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 285.81 lb |
| Volume (cu. ft.) | 38.28 cu. ft. |
| Volume (m³) | 1.084 m³ |
| Color | Smoked Honey, Blush Marble |
| Material | Solid Parawood, Solid Marble |
| Dimensions (Imperial, inch) | 60.00″w x 60.00″d x 30.50″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 152.4 cm w x 152.4 cm d x 77.5 cm h |
Additional information
| Weight | 285.81 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 60 × 30.5 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Pink |
| Detail Color |
Blush Marble ,Smoked Honey |
| Style |
Contemporary |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields