Breya Cabinet – 226709-002
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Store it in style. Made from cream powder-coated iron, beautifully arched cabinetry features glass-front doors, ideal for storing and displaying favorite books, photos, keepsakes, and more.
Product Details
| Weight (kg) | 111 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 245.81 lb |
| Volume (cu. ft.) | 50.18 cu. ft. |
| Volume (m³) | 1.421 m³ |
| Color | Cream Powder Coat |
| Material | Iron, Tempered Glass |
| Dimensions (Imperial, inch) | 40.00″w x 16.00″d x 87.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 101.6 cm w x 40.6 cm d x 221.0 cm h |
Additional information
| Weight | 245.81 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 40 × 87 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Cream |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields