Sebba Accent Bench – 251463-001
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
251463-001
Category: Chairs & Benches
Tags: Chairs & Benches, Four Hands, Laughlin Plum, Purple
Description
Product Details
| Weight (kg) | 16 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 35.27 lb |
| Volume (cu. ft.) | 15.04 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.426 m³ |
| Color | Laughlin Plum |
| Material | 97% Polyester, 3% Flax/Linen |
| Dimensions (Imperial, inch) | 58.25″w x 22.50″d x 17.25″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 148.0 cm w x 57.2 cm d x 43.8 cm h |
Additional information
| Weight | 35.27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.5 × 58.25 × 17.25 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Purple |
| Detail Color |
Laughlin Plum |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields