Leona Accent Bench – 250053-001
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
250053-001
Category: Chairs & Benches
Tags: Chairs & Benches, Cream, Four Hands, Yuma Cream, Textured Iron
Description
Textured iron curves into a subtly swooped frame with an H-stretcher and decorative details along this accent bench. Paired with a textural cream upholstered seat for max comfort.
Product Details
| Weight (kg) | 20 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 45.19 lb |
| Volume (cu. ft.) | 22.53 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.638 m³ |
| Color | Yuma Cream, Textured Iron |
| Material | 96% Polyester, 4% Acrylic, Iron |
| Dimensions (Imperial, inch) | 60.25″w x 21.50″d x 22.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 153.0 cm w x 54.6 cm d x 55.9 cm h |
Additional information
| Weight | 45.19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.5 × 60.25 × 22 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Cream |
| Detail Color |
Textured Iron ,Yuma Cream |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields