Jade Accent Bench – 247300-005
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
247300-005
Category: Chairs & Benches
Tags: Chairs & Benches, Four Hands, Purple, Surrey Plum, Hammered Bronze, Textured Bronze
Description
Product Details
| Weight (kg) | 38 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 83.77 lb |
| Volume (cu. ft.) | 23.03 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.652 m³ |
| Color | Surrey Plum, Hammered Bronze, Textured Bronze |
| Material | 76.8% Cotton, 23.2% Polyester, Iron |
| Dimensions (Imperial, inch) | 70.50″w x 20.50″d x 19.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 179.1 cm w x 52.1 cm d x 48.3 cm h |
Additional information
| Weight | 83.77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.5 × 70.5 × 19 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Purple |
| Detail Color |
Hammered Bronze ,Surrey Plum ,Textured Bronze |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields