Jade Accent Bench – 247300-003
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
247300-003
Category: Chairs & Benches
Tags: Brown, Chairs & Benches, Fallingbrook Cafe, Hammered Bronze, Textured Bronze, Four Hands
Description
Product Details
| Weight (kg) | 38 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 83.77 lb |
| Volume (cu. ft.) | 23.03 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.652 m³ |
| Color | Fallingbrook Cafe, Hammered Bronze, Textured Bronze |
| Material | 53% Polyester, 33% Rayon, 14% Linen, Iron |
| Dimensions (Imperial, inch) | 70.50″w x 20.50″d x 19.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 179.1 cm w x 52.1 cm d x 48.3 cm h |
Additional information
| Weight | 83.77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.5 × 70.5 × 19 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Brown |
| Detail Color |
Fallingbrook Cafe ,Hammered Bronze ,Textured Bronze |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields