Fayth Dining Chair – 246660-006
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
246660-006
Category: Chairs & Benches
Tags: Broadway Dune, Stained Black Ash, Natural Paper Cord, Brown, Chairs & Benches, Four Hands
Description
Product Details
| Weight (kg) | 9 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 18.74 lb |
| Volume (cu. ft.) | 10.38 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.294 m³ |
| Color | Broadway Dune, Stained Black Ash, Natural Paper Cord |
| Material | 100% Flax/Linen, Solid Ash, Rush |
| Dimensions (Imperial, inch) | 19.50″w x 22.50″d x 36.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 49.5 cm w x 57.2 cm d x 91.4 cm h |
Additional information
| Weight | 18.74 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.5 × 19.5 × 36 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Brown |
| Detail Color |
Broadway Dune ,Natural Paper Cord ,Stained Black Ash |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields