Build Your Own: Augustine Dining Banquette – 229780-002
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Dramatic channeling meets trend-forward texture with a sumptuous sit. Option to pair with matching pieces for clever modularity in the kitchen or dining room.
Product Details
| Weight (kg) | 41 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 90.39 lb |
| Volume (cu. ft.) | 39.06 cu. ft. |
| Volume (m³) | 1.106 m³ |
| Color | Orly Natural |
| Material | 100% Polyester |
| Dimensions (Imperial, inch) | 82.00″w x 28.00″d x 31.50″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 208.3 cm w x 71.1 cm d x 80.0 cm h |
Additional information
| Weight | 90.39 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 82 × 31.5 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Cream |
| Detail Color |
Orly Natural |
| Style |
Contemporary |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields