Build Your Own: Augustine Dining Banquette – 224326-004
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
224326-004
Category: Chairs & Benches
Tags: Chairs & Benches, FIQA Boucle Charcoal, Four Hands, Gray
Description
High-performance fabric in a versatile oatmeal hue features dramatic channeling, for trend-forward texture and sumptuous sit.
Product Details
| Weight (kg) | 26 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 58.42 lb |
| Volume (cu. ft.) | 24.12 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.683 m³ |
| Color | FIQA Boucle Charcoal |
| Material | 100% Polyester |
| Dimensions (Imperial, inch) | 49.00″w x 28.00″d x 31.50″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 124.5 cm w x 71.1 cm d x 80.0 cm h |
Additional information
| Weight | 58.42 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 49 × 31.5 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Gray |
| Detail Color |
FIQA Boucle Charcoal |
| Style |
Contemporary |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields