Build Your Own: Augustine Dining Banquette – 224326-003
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
High-performance fabric in a versatile oatmeal hue features dramatic channeling, for trend-forward texture and sumptuous sit.
Product Details
| Weight (kg) | 26 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 58.42 lb |
| Volume (cu. ft.) | 23.2 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.657 m³ |
| Color | Capri Oatmeal |
| Material | 100% Polyester |
| Dimensions (Imperial, inch) | 49.00″w x 28.00″d x 31.50″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 124.5 cm w x 71.1 cm d x 80.0 cm h |
Additional information
| Weight | 58.42 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 49 × 31.5 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Cream |
| Detail Color |
Capri Oatmeal |
| Style |
Contemporary |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields