Build Your Own: Augustine Dining Banquette – 224325-002
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Polyester fabric in a light grey hue features dramatic channeling, for texture and a comfortable sit.
Product Details
| Weight (kg) | 15 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 34.17 lb |
| Volume (cu. ft.) | 12.68 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.359 m³ |
| Color | Orly Natural |
| Material | 100% Polyester |
| Dimensions (Imperial, inch) | 25.00″w x 28.00″d x 31.50″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 63.5 cm w x 71.1 cm d x 80.0 cm h |
Additional information
| Weight | 34.17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 25 × 31.5 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Cream |
| Detail Color |
Orly Natural |
| Style |
Contemporary |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields