Augustine Dining Banquette, L-Shape – 231702-001
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
High-performance fabric in a versatile oatmeal hue features dramatic channeling, for trend-forward texture and sumptuous sit. Option to pair with matching pieces for clever modularity.
Product Details
| Weight (kg) | 83 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 182.97 lb |
| Volume (cu. ft.) | 69.32 cu. ft. |
| Volume (m³) | 1.963 m³ |
| Color | Capri Oatmeal |
| Material | 100% Polyester |
| Dimensions (Imperial, inch) | 100.00″w x 66.50″d x 31.50″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 254.0 cm w x 168.9 cm d x 80.0 cm h |
Additional information
| Weight | 182.97 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 66.5 × 100 × 31.5 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Cream |
| Detail Color |
Capri Oatmeal |
| Style |
Contemporary |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields