Augustine Bench – 230152-002
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Versatile accent bench. Layer in an extra surface or added seating by way of a linen-blend bench in a crisp, clean heathered grey with dramatic channeling for great texture.
Product Details
| Weight (kg) | 22 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 49.6 lb |
| Volume (cu. ft.) | 15.43 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.437 m³ |
| Color | Orly Natural |
| Material | 100% Polyester |
| Dimensions (Imperial, inch) | 61.00″w x 21.00″d x 18.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 154.9 cm w x 53.3 cm d x 45.7 cm h |
Additional information
| Weight | 48.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 61 × 18 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Cream |
| Detail Color |
Orly Natural |
| Style |
Contemporary |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields