Lomas Bar + Counter Outdoor Stool – 237996-006
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
With a classic black finish, slim, tapered teak frames this woven all-weather wicker bar stool. Cover or store indoors during inclement weather and when not in use.
Product Details
| Weight (kg) | 7 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 15.65 lb |
| Color | Vintage Coal, Black Teak |
| Material | 100% Polyethylene, Solid Teak |
| Dimensions (Imperial, inch) | 19.00″w x 20.00″d x 42.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 48.3 cm w x 50.8 cm d x 106.7 cm h |
| Volume (cu. ft.) | 16.28 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.461 m³ |
Additional information
| Weight | 15.65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 19 × 42 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Black |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields