Cloison Counter Stool
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The popular Cloison Dining Chair now comes with matching counter and bar stools. Its clean-lined design complements a wide range of dining settings. The simplicity of the chair, counter, and bar stools makes them an incredibly versatile choice for various projects. Each Cloison Counter and Bar Stool features a standard Antique Brass stretcher guard for added elegance.
Product Details
| Dimensions | W 20.75in D 25.5in H 39.5in |
|---|---|
| Wood Species | Ash Solids |
| SeatType | Tight |
| Weight | 43 lb |
| Volume | 25.3 ft³ |
| COM | 2.5 yd |
| COL | 32 sq. ft |
| Weight | 43 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 20.75 × 39.5 in |
| Brand |
Hickory Chair |
| Color |
Gray |
| Detail Color |
Toffee |
| Collection |
Suzanne Kasler® Upholstery Collection |
"*" indicates required fields