Baden Bar + Counter Stool – 233519-022
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
233519-022
Category: Barstools
Tags: Barstools, Dulane Moss, Toasted Nettlewood, Four Hands, Green
Description
Product Details
| Weight (kg) | 6 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 13.67 lb |
| Volume (cu. ft.) | 9.15 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.259 m³ |
| Color | Dulane Moss, Toasted Nettlewood |
| Material | Top Grain Leather, Solid Nettlewood |
| Dimensions (Imperial, inch) | 19.00″w x 20.00″d x 30.50″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 48.3 cm w x 50.8 cm d x 77.5 cm h |
Additional information
| Weight | 13.67 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 19 × 30.5 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Green |
| Detail Color |
Dulane Moss ,Toasted Nettlewood |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields