Baden Bar + Counter Stool – 233519-021
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
233519-021
Category: Barstools
Tags: Antwerp Cafe, Toasted Ash, Natural Paper Cord, Barstools, Brown, Four Hands
Description
Product Details
| Weight (kg) | 6 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 13.01 lb |
| Volume (cu. ft.) | 9.57 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.271 m³ |
| Color | Antwerp Cafe, Toasted Ash, Natural Paper Cord |
| Dimensions (Imperial, inch) | 19.00″w x 20.00″d x 30.50″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 48.3 cm w x 50.8 cm d x 77.5 cm h |
| Material | 39% Flax/Linen, 35% Cotton, 26% Polyester, Solid Ash, Rush |
Additional information
| Weight | 13.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 19 × 30.5 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Brown |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields