Baden Bar + Counter Stool – 233519-016
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
233519-016
Category: Barstools
Tags: Alcala Wheat, Sienna Brown, Sonoma Coco, Barstools, Cream, Four Hands
Description
Product Details
| Weight (kg) | 6 kg |
|---|---|
| Color | Alcala Wheat, Sienna Brown, Sonoma Coco |
| Material | 70% Polyester, 20% Viscose (Rayon), 10% Flax/Linen, Solid Ash, Top Grain Leather |
| Dimensions (Imperial, inch) | 19.00″w x 20.00″d x 30.50″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 48.3 cm w x 50.8 cm d x 77.5 cm h |
| Weight (lb) | 13.67 lb |
| Volume (cu. ft.) | 9.15 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.259 m³ |
Additional information
| Weight | 13.67 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 19 × 30.5 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Cream |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields