Sydney Nightstand – IPRS-034
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Natural mango frames woven cane, for a light, textural look.
Product Details
| Weight (kg) | 14 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 30.86 lb |
| Volume (cu. ft.) | 7.27 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.206 m³ |
| Color | Natural Mango |
| Material | Solid Mango |
| Dimensions (Imperial, inch) | 20.00″w x 16.00″d x 23.50″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 50.8 cm w x 40.6 cm d x 59.7 cm h |
Additional information
| Weight | 30.86 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 20 × 23.5 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Brown |
| Detail Color |
Natural Mango |
| Style |
Scandinavian |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields