Soto Nightstand – 227872-001
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Bring a clean, beautifully industrial look to the bedroom with a three-drawer dresser made from black-finished iron, featuring bronzed iron hardware.
Product Details
| Weight (kg) | 41 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 91.27 lb |
| Volume (cu. ft.) | 12.82 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.363 m³ |
| Color | Black, Weathered Bronze |
| Material | Iron |
| Dimensions (Imperial, inch) | 24.00″w x 18.00″d x 27.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 61.0 cm w x 45.7 cm d x 68.6 cm h |
Additional information
| Weight | 91.27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 24 × 27 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Black |
| Detail Color |
Black ,Weathered Bronze |
| Style |
Industrial |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields