Rosedale Nightstand – 109064-004
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
109064-004
Category: Nightstands
Tags: Cream, Four Hands, Nightstands, Yucca Oak Veneer, Chaps Sand
Description
Light-finished oak forms a clean silhouette for dual drawers with iron hardware wrapped in tan top-grain leather.
Product Details
| Weight (kg) | 25 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 55.12 lb |
| Volume (cu. ft.) | 13.49 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.382 m³ |
| Color | Yucca Oak Veneer, Chaps Sand |
| Material | Oak Veneer, Top Grain Leather |
| Dimensions (Imperial, inch) | 27.25″w x 19.50″d x 26.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 69.2 cm w x 49.5 cm d x 66.0 cm h |
Additional information
| Weight | 55.12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.5 × 27.25 × 26 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Cream |
| Detail Color |
Chaps Sand ,Yucca Oak Veneer |
| Style |
Scandinavian |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields