Ona Nightstand – 251490-002
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Refined craftsmanship and texture. Made from mindi wood with a plinth-style base, a reeding pattern is carved into the surface keeping this bedside look fresh and approachable. A spacious drawer, open cubby and amber finish complete the sculptural form.
Product Details
| Weight (kg) | 31 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 68.34 lb |
| Volume (cu. ft.) | 15.33 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.434 m³ |
| Color | Amber Mindi Veneer |
| Material | Mindi Veneer, Solid Mindi |
| Dimensions (Imperial, inch) | 31.50″w x 20.75″d x 24.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 80.0 cm w x 52.7 cm d x 61.0 cm h |
Additional information
| Weight | 68.34 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.75 × 31.5 × 24 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Brown |
| Detail Color |
Amber Mindi Veneer |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields