Fiona Nightstand – 233437-002
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
233437-002
Category: Nightstands
Tags: Cream, Four Hands, Ivory Painted Raffia, Russet Mahogany, Light Antique Brass, Nightstands
Description
Woven ivory raffia offers a texture-driven take on bedside storage. Antique brass-finished iron hardware adorns dual drawers supported by a solid mahogany base.
Product Details
| Weight (kg) | 27 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 59.74 lb |
| Volume (cu. ft.) | 16.99 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.481 m³ |
| Color | Ivory Painted Raffia, Russet Mahogany, Light Antique Brass |
| Dimensions (Imperial, inch) | 30.00″w x 17.00″d x 26.50″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 76.2 cm w x 43.2 cm d x 67.3 cm h |
| Material | Sugar Palm, Solid Mahogany, Steel |
Additional information
| Weight | 59.74 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 30 × 26.5 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Cream |
| Detail Color |
Ivory Painted Raffia ,Light Antique Brass ,Russet Mahogany |
| Style |
Transitional |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields