Felix Nightstand – 106544-008
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Add a pop of sophistication to any space. Naturally variegated marble hues offer three refreshing tiers of smooth shelving for plenty of space, while antique brass-finished iron framing places a feminine, high-contrast spin on bedside storage.
Product Details
| Weight (kg) | 40 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 88.18 lb |
| Volume (cu. ft.) | 15.47 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.438 m³ |
| Color | Canyon, Antique Brass |
| Material | Solid Marble, Iron |
| Dimensions (Imperial, inch) | 25.00″w x 18.00″d x 26.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 63.5 cm w x 45.7 cm d x 66.0 cm h |
Additional information
| Weight | 88.18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 25 × 26 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Brown |
| Detail Color |
Antique Brass ,Canyon |
| Style |
Contemporary |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields