Felix Nightstand – 106544-007
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
106544-007
Category: Nightstands
Tags: Brown, Canyon, Hammered Grey W/Clear Powder Coat, Four Hands, Nightstands
Description
Add a pop of sophistication to any space. Naturally variegated marble hues offer three refreshing tiers of smooth shelving for plenty of space, while hammered grey-finished iron framing places a feminine, high-contrast spin on bedside storage.
Product Details
| Weight (kg) | 40 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 88.18 lb |
| Volume (cu. ft.) | 14.62 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.414 m³ |
| Color | Canyon, Hammered Grey W/Clear Powder Coat |
| Material | Solid Marble, Iron |
| Dimensions (Imperial, inch) | 25.00″w x 18.00″d x 26.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 63.5 cm w x 45.7 cm d x 66.0 cm h |
Additional information
| Weight | 88.18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 25 × 26 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Brown |
| Detail Color |
Canyon ,Hammered Grey W/Clear Powder Coat |
| Style |
Industrial |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields