Felix Nightstand – 106544-006
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
106544-006
Category: Nightstands
Tags: Four Hands, Nightstands, Polished White Marble, Hammered Grey W/Clear Powder Coat, White
Description
Add a pop of sophistication to any space. Classic white marble lays three tiers of smooth shelving for plenty of space, while hammered grey-finished iron framing places a feminine, high-contrast spin on bedside storage.
Product Details
| Weight (kg) | 40 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 88.18 lb |
| Volume (cu. ft.) | 14.62 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.414 m³ |
| Color | Polished White Marble, Hammered Grey W/Clear Powder Coat |
| Material | Solid Marble, Iron |
| Dimensions (Imperial, inch) | 25.00″w x 18.00″d x 26.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 63.5 cm w x 45.7 cm d x 66.0 cm h |
Additional information
| Weight | 88.18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 25 × 26 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
White |
| Detail Color |
Hammered Grey W/Clear Powder Coat ,Polished White Marble |
| Style |
Industrial |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields