Felix Nightstand – 106544-005
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
106544-005
Category: Nightstands
Tags: Four Hands, Nightstands, Polished White Marble, Antique Brass, White
Description
Add a pop of sophistication to any space. Classic white marble lays three tiers of smooth shelving for plenty of space, while antique brass-finished iron framing places a feminine spin on bedside storage.
Product Details
| Weight (kg) | 40 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 88.18 lb |
| Volume (cu. ft.) | 15.47 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.438 m³ |
| Color | Polished White Marble, Antique Brass |
| Material | Solid Marble, Iron |
| Dimensions (Imperial, inch) | 25.00″w x 18.00″d x 26.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 63.5 cm w x 45.7 cm d x 66.0 cm h |
Additional information
| Weight | 88.18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 25 × 26 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
White |
| Detail Color |
Antique Brass ,Polished White Marble |
| Style |
Contemporary |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields