Eaton Large Nightstand – 234770-001
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
234770-001
Category: Nightstands
Tags: Brown, Four Hands, Light Oak Resin, Dark Gunmetal, Nightstands
Description
Clean and streamlined. Light-finished oak features three drawers plus gunmetal-finished hardware, for a crisp look that’s always in style. Dark resin plays up natural graining for texture and authenticity.
Product Details
| Weight (kg) | 35 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 76.06 lb |
| Volume (cu. ft.) | 12.04 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.341 m³ |
| Color | Light Oak Resin, Dark Gunmetal |
| Material | Thick Oak Veneer, Iron |
| Dimensions (Imperial, inch) | 33.50″w x 18.50″d x 26.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 85.1 cm w x 47.0 cm d x 66.0 cm h |
Additional information
| Weight | 76.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.5 × 33.5 × 26 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Brown |
| Detail Color |
Dark Gunmetal ,Light Oak Resin |
| Style |
Transitional |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields