Belmont Storage Nightstand – 104430-003
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
SKU:
104430-003
Category: Nightstands
Tags: Black, Black, Weathered Bronze, Four Hands, Nightstands, Storage
Description
Industrial-inspired, a black-finished iron nightstand pairs with bronzed knobs for contrast.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Weight (kg) | 39 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 86.42 lb |
| Volume (cu. ft.) | 12.04 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.341 m³ |
| Color | Black, Weathered Bronze |
| Material | Iron |
| Dimensions (Imperial, inch) | 23.50″w x 17.75″d x 25.50″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 59.7 cm w x 45.1 cm d x 64.8 cm h |
Additional information
| Weight | 86.42 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.75 × 23.5 × 25.5 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Black |
| Detail Color |
Black ,Weathered Bronze |
| Features |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields