Belmont Large Storage Nightstand – 225134-004
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Industrial-inspired, black-finished iron pairs with bronzed knobs for contrast.
Product Details
| Weight (kg) | 56 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 124.56 lb |
| Volume (cu. ft.) | 15.68 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.444 m³ |
| Color | Black, Weathered Bronze |
| Material | Iron |
| Dimensions (Imperial, inch) | 28.00″w x 18.75″d x 30.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 71.1 cm w x 47.6 cm d x 76.2 cm h |
Additional information
| Weight | 124.56 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.75 × 28 × 30 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Black |
| Detail Color |
Black ,Weathered Bronze |
| Style |
Industrial |
Questions About This Product?
"*" indicates required fields