Agatha Nightstand – 247286-001
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bring warmth, character and extra storage to a room with this quiet stunner. Crafted from rich, dark brown walnut, this spacious nightstand features curved front drawers for extra movement throughout. Finished with wooden knobs and paddle leg detailing. A design collaboration by Amber Lewis and Four Hands. This item has limited online distribution and may not be sold on websites without prior approval. Visit the FAQ page in our Help Center for more details.
Product Details
| Weight (kg) | 55 kg |
|---|---|
| Weight (lb) | 121.254 lb |
| Volume (cu. ft.) | 18.5 cu. ft. |
| Volume (m³) | 0.524 m³ |
| Color | Dark Brown Walnut Veneer |
| Material | Walnut Veneer, Solid Walnut |
| Dimensions (Imperial, inch) | 32.00″w x 20.25″d x 26.00″h |
| Dimensions (Metric, cm) | 81.3 cm w x 51.4 cm d x 66.0 cm h |
| Weight | 121.254 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.25 × 32 × 26 in |
| Brand |
Four Hands |
| Color |
Brown |
| Detail Color |
Dark Brown Walnut Veneer |
| Style |
Transitional |
| Collection |
Agatha |
"*" indicates required fields